2008/01/19

Siostry - Sisters


Powieść tę warto przeczytać z wielu względów. Mówi ona o: smutku, tragedii, więzach rodzinnych, zaufaniu, rozczarowaniu, miłości i różnorodności każdego człowieka. Daniele Steel pisze tak porywające książki, iż nie czytam ich dłużej niż jeden czy dwa wieczory. Mogę powiedzieć, że ta powieść nie tylko mnie wzruszyła, ale też głęboko poruszyła. Rzadko się zdarza.

„Siostry” jest to powieść o czterech odmiennych kobietach, samodzielnych, wykształconych i starających się wspierać nawzajem. Tragedia, która ich dotyka sprawia, że zamieszkują razem, by opiekować się jedną z nich (to niespotykane i godne podziwu, by dla rodziny porzucać pracę i robić takie gwałtowne zmiany).

Miały ustabilizowane życie, wszystko było poukładane, a tu nagle wszystko runęło, w ciągu kilku minut ich życie stanęło do góry nogami. Z jednej strony można współczuć głównym bohaterkom, a z drugiej zazdrościć takiego rodzeństwa.

„Siostry” to jedna z wielu powieści autorstwa Danielle Steel, które przeczytałam; są to książki mówiące o życiu i praktycznych, spotykających nas na co dzień, problemach.

Naprawdę warto zajrzeć na karty tej książki, na pewno nie pożałujecie :*.

Brak komentarzy: